С въвеждането на тол системата в България се предвижда и създаване на нови видове винетки – ежедневни и тридневи.
Това каза министърът на регионалното развитие Николай Нанков по bTV. Нанков заяви, че амбицията на регионалното министерство е в края 2018 г. тол системата да бъде внедрена и да заработи, а още първата година от постъпленията пътната агенция да има ресурс от почти 1 млрд. лв.
Цените на винетките за леките автомобили няма да бъдат повишавани след въвеждането на системата за таксуване преминаването по пътищата, обеща миналия месец министърът на регионалното развитие и благоустройството. Винетките ще бъдат в електронен формат.
По повод изграждането на тол системата в България премиерът Бойко Борисов коментира вчера, че ще се акумулират над 1,5 млрд. лева годишно, които ще отидат за рехабилитация на пътищата, както и за изграждането на нови трасета. Очаква се новата система да обхване 80% от пътищата у нас. Срокът на пускане на системата зависи от избора на изпълнител за нейното изграждане.
Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…
Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…
Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…
Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…
В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…
Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…
Leave a Comment