Прокуратурата поиска осъдителни присъди за трима мъже, обвинени в тероризъм.
За Алмохаммад Абдулхамид, Ал Абдалах Фади и Ал Фанди Ясим обвинението иска затвор по шест години, пише dariknews.
Прокуратурата твърди, че те са пътували от Германия, през Гърция и Турция за Сирия. Там те трябвало да се присъединят към ИДИЛ и Ислямски братя. Имало много снимки на бойци от организациите в телефоните им. Засечени са и техни разговори на радикална основа.
Мъжете бяха заловени на границата ни с Турция преди близо година и половина. Те решили да минат през България, след като не били пуснати първоначално в Турция от гръцка територия.
Прокуратурата твърди още, че при пристигането им в София дори имало предварителна подготовка по посрещането им. А когато стигнали в Свиленград имали намерение да минат през границата нелегално. Там обаче били заловени, въпреки че се опитали да избягат.
За незаконния опит да минат границата те вече имат условни присъди.
Това е първото дело в България за тероризъм, което приключва на първа инстанция.
Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…
Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…
Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…
Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…
В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…
Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…
Leave a Comment