Любопитно

Автопилотът на „Тесла“ може да бъде причина за катастрофи

Националният съвет по безопасност на транспорта на САЩ (НСБТ) установи, че системата автопилот на колите Тесла е отчасти причина за фатален инцидент, при който модел S се сблъска с камион.

Федералните следователи твърдят, че тесла “не е разбирала” ограниченията на полуавтоматичните автопилоти. НСБТ препоръчва производителите на автомобили и регулатори да предприемат мерки за да гарантират, че подобни системи не са неизползваеми.

Катастрофата, през май 2016 г. доведе до смъртта на шофьора на Тесла – Джошуа Браун, 40 г..

“При тази катастрофа системата на Тесла работи така, както е проектирана, но тя е проектирана да изпълнява ограничени задачи в ограничен кръг от среди”, каза Кристофър Харт, член на НСБТ, за да обсъди констатациите от своето разследване.

“Тесла позволява на шофьора да използва системата извън околната среда, за която е проектирана, но тя дава и много повече свобода на водача, което отклонява вниманието му от шофирането”.

Източник: BBC.com

Превод и редакция: “Нова Вест”

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

28-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа в София с 3,59 промила алкохол

Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…

преди 44 минути
  • България

Катастрофа с линейка на обходния път на Враца рани всички участници

Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…

преди 59 минути
  • България

Екстрадираха Стоян Мавродиев, обвинен в длъжностно присвояване

Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…

преди един час
  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди 3 часа
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 3 часа
  • България

Проф. Кантарджиев: Само един от 200 души развива усложнения след ухапване от заразен комар

Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…

преди 3 часа