Днес пред Народното събрание ще се проведе протест под наслов: „Има такъв народ“.
Организацията обикаля от няколко дни във Фейсбук, а заради проявата се очаква засилено присъствие на полицията в София, пише „Актуално“.
Исканията на недоволните, които ще се съберат пред сградата на Народното събрание в 17 часа днес, са превръщане на страната ни в пълноправен член на ЕС и изпълнение на всички реформи, забавени в последните десет години.
Иска се още прекъсване на порочните връзки между бизнес и политика, както и търсене на отговорност от всички партии, участвали в управлението през последните 20 години. Недоволните са още и за създаване на национален план за спасение на страната и въвеждане на пазарните принципи във всички сфери на икономиката, предаде БНР. Сред целите им са разпускане на парламента и правителството, както и закриване на всички политически партии и покана към наблюдатели от ЕС, които да гарантират европейското развитие на страната ни.
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Народното събрание прие нов правилник за своята дейност след остри дебати, които изостриха напрежението между…
Окръжна прокуратура – Кърджали излезе с официална позиция по повод медийни запитвания за процесуалните действия…
Leave a Comment