Крими

Затвор за 2-ма изпечени „ало“ измамници, присвоили си 8 хил. лева

Мярка „задържане под стража“ се предвижда спрямо 2-ма телефонни измамници, присвоили си голяма сума пари.

На 07.02.2017г. в гр. Елхово е започнало досъдебно производство срещу неизвестен извършител затова, че на същата дата в гр.Елхово с цел да набави за себе си имотна облага възбудил и поддържал заблуждение у М.М., че е служител на МВР, участващ в операция по залавяне на телефонни измамници и с това й причинил имотна вреда в размер на 4000/четири хиляди/лв. – престъпление по чл.209 ал.І от НК, съобщиха от пресцентъра на АП – Бургас, за „Нова Вест“.

На 13.02.2017г. в гр. Елхово е започнало друго досъдебно производство срещу неизвестен извършител затова, че на същата дата в гр.Елхово с цел да набави за себе си имотна облага възбудил и поддържал заблуждение у А.А., че е служител на МВР, участващ в операция по залавяне на телефонни измамници и с това й причинил имотна вреда в размер на 4000/четири хиляди/лв. – престъпление по чл.209 ал.І от НК.

След извършени активни действия по разследване, органите на РУП Елхово събрали достатъчно доказателства уличаващи Радостин К. /32г./ от гр. Елхово и Лазар Х. /38г./ от с. Гранитово в тези тежки умишлени престъпления, за които законът предвижда от 1г. до 6г. „лишаване от свобода“.

Според наблюдаващия прокурор, налице са достатъчно доказателства, обосноваващи предположението, че именно обвиняемите лица са извършители на престъпленията, както и че е налице опасност същите да се укрият и да извършат ново престъпление.

Съдът се съгласи с аргументите на Прокуратурата и наложи най-тежката мярка за неотклонение на обвиняемите.

Определението на Районния съд може да бъде обжалвано пред Окръжен съд Ямбол.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Тяло на 52-годишна жена е открито в дере в „Елените“, разследват убийство

Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…

преди 4 часа
  • България

Военни колони ще се придвижват по републиканските пътища на 29 юни и 4 юли

В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…

преди 5 часа
  • България

ДКСБТ: Цените на едро на основни храни продължават да спадат

Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…

преди 5 часа
  • България

Демерджиев: Има достатъчно доказателства за обвинения по случая с незаконното строителство край Варна

По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…

преди 5 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна в понеделник

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…

преди 5 часа
  • България

Борисов: Спокоен съм за бъдещето на ГЕРБ заради новите кадри

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…

преди 6 часа