Снимка: informo.bg
Българка беше измамена с 1200 долара за реклама във „Фейсбук“. Парите ѝ са изтеглени от сметката ѝ, въпреки че тя не е поръчвала рекламата.
Луиза Душкова плаща различни суми на социалната мрежа, за да достигне нейно видео до повече потребители, съобщават „БТВ“.
През нейния профил обаче и някой друг е направил публикация – за китайски стоки, а за промотирането ѝ е платено от сметката на Луиза, вързана към профила.
„Това е атака, при която хакер седи в същата мрежа, в която е и жертвата, и успява да пренасочи трафика към своята машина“, обясни специалистът по киберсигурност Красимир Коцев.
„Фейсбук“ проверява случая, а специалисти съветват да не използвате публична връзка към интернет, когато плащате в мрежата.
Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив и териториалната дирекция на…
Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Пловдив и териториалната дирекция…
Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…
Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…
Ниското ниво на Дунав разкри в Будапеща останки от Втората световна война. Край оголеното речно…
Окръжният съд в Пловдив потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима младежи,…
Leave a Comment