Пицата се явява най-добрият стимулатор за повишаване на производителността на труда и действа по-добре от паричните възнаграждения, установи американски учен. цитиран от изданието „Вайс“ и БТА.
Разработката е дело на американския психолог Дан Ариели, водещ специалист в областта на поведенческата икономика. Той провел експерименти в завод за компютърни чипове в Израел. В началото на работната седмица участващите в тестовете получили електронни съобщения, в които им
се обещавали бонуси за изработването на определено количество чипове всеки ден.
Вариантите били три – пица, 30 долара или похвала от началника. Една четвърт от участниците били отделени в контролна група, която не получила никакви съобщния и продължавала да се труди в обичаен режим.
След първия ден на експерименти най-добрият мотиватор се оказала пицата, която повишила производителността на труда с 6,7 процента в сравнение с контролната група. Благодарностите на началството увеличили производителността с 6.6 процента. Паричното възнаграждение, за учудване на всички, стимулирало производителността едва с 4,9 процента.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment