Крими

Повреден телефон крие ключа към зверското убийство на 11-годишната Никол?

Ключът към зверското убийство на 11-годишната Никол е скрит в телефона й, а в него има доказателства, уличаващи извършителя, пише „Монитор“.

Мобилният апарат обаче е повреден и всички опити той да бъде ремонтиран са ударили на камък. Това разкри източник, запознат с разследването.

Телефонът на петокласничката бе открит в контейнер за смет близо до мястото на екзекуцията. По апарата няма следи от удари, но така или иначе той не работи.

„По всяка вероятност мобилното устройство е било потопено във вода или залято с друга течност, за да бъде повредено умишлено. Не е изключено да е използван и друг механизъм за повреждането му“, коментираха разследващи.

По разпореждане на прокуратурата телефонът е изпратен за техническа експертиза с основна задача да се извади цялата информация от харддиска, ако това изобщо е възможно.

„Възлагаме огромни надежди на тази експертиза, тя е най-важната и ако успеем, ще знаем какво е правила Никол в деня на убийството, с кого е говорила, какви съобщения е изпращала и получавала“, коментираха криминалисти.

На този етап се знае единствено, че екзекутираната ученичка и 15-годишният Иван, арестуван за убийството й, не са водили никакви телефонни разговори нито в деня на убийството, нито когато и да било.

Това е показала експертизата на телефона на арестувания осмокласник. Двамата са комуникирали само през „Фейсбук“, но пък профилът на Иван в социалната мрежа е изтрит и до момента не е ясно с кого той е поддържал връзка. За изтрития профил във „Фейсбук“ е назначена отделна експертиза.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

НИМХ: Бури, дъждове и градушки в цялата страна на 22 май

На 22 май времето в страната ще бъде нестабилно, с купеста и купесто-дъждовна облачност на…

преди 57 минути
  • България

Окръжният съд в Добрич осъди шофьор на 15 години затвор за катастрофа с две жертви и четирима ранени

Окръжният съд в Добрич постанови присъда от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ…

преди 13 часа
  • България

ЕС въвежда нови правила срещу еднократната пластмаса от 12 август

Европейският съюз предприема решителни стъпки срещу еднократните отпадъци. Новият регламент цели намаляване на замърсяването с…

преди 14 часа
  • България

75-годишен мъж е задържан след нападение над общински служител в Петрич заради дългове

75-годишен мъж нападна общински служител на „Синя зона“ в центъра на Петрич, пред погледите на…

преди 14 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийска районна прокуратура оспори решение на съда, след като стана ясно, че мъж, обвинен в…

преди 14 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийската районна прокуратура обжалва решение на съда, след като мъж, обвинен, че е стрелял по…

преди 14 часа