Софийска районна прокуратура повдигна обвинение и задържа лицето Д. П. заплашил с убийство бившата си приятелка, съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура – София за „Нова Вест“.
На 24.08.2017 г. Софийска районна прокуратура образува досъдебно производство срещу Д. П. за това че:
На 23.08.2017 г. в гр. София се заканил на бившата си приятелка А. Й. с убийство и това заканване е могло да възбуди основателен страх за осъществяването му – престъпление по чл. 144, ал. 3 вр. с ал. 1 от НК и за това, че на същата дата не изпълнил заповед за незабавна защита от 20.04.2017 г. на Софийския районен съд – престъпление по чл. 296, ал. 1 от НК.
На 24.08.2017 г. Д. П е привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 144, ал. 3 вр. с ал. 1 вр. с чл. 26, ал. 1 от НК и престъпление по чл. 296, ал. 1 от НК.
Предвид изключително високата обществена опасност на извършеното от Д. П. деяние, прокуратурата е разпоредила задържането на обвиняемия с постановление от 24.08.2017 г. за срок от 72 часа с оглед внасяне на искане до СРС за вземане на постоянна мярка „задържане под стража“.
Два тежки случая на шофиране в нетрезво състояние са регистрирани в Разградско в рамките на…
Случаят с намерения мъртъв мъж в природния парк „Витоша“ е с ужасяваща развръзка. Експертиза на…
Случаят с намерения мъртъв мъж в природния парк „Витоша“ е с ужасяваща развръзка. Експертиза на…
Варненката Дарина Николаева Йотова, позната като Дара, донесе първата победа на България в „Евровизия“ на…
След като стана ясно, че България ще бъде домакин на „Евровизия“ през 2027 година, кметът…
Лили Иванова отправи поздравления към Дара по повод победата ѝ в тазгодишното издание на „Евровизия“.…
Leave a Comment