Григор Димитров със страхотен успех в Синсинати

13
Снимка: Илюстративна

Григор Димитров се класира за третия кръг на „Мастърс 1000“ турнира в Синсинати, щата Охайо. Първата ракета на България, който е №7 в основната схема, се наложи над Фелисиано Лопес от Испания със 7:6(5), 6:4 за 99 минути игра.

В първия сет Григор имаше общо четири точки за пробив, а Лопес – една, но никой не успя да постигне брейк. Така се стигна до тайбрек. В него Гришо поведе с 6:3 и имаше три поредни сетбола. Димитров реализира третия, за да затвори сета за 54 минути игра, пише bgtennis.

Във втората част Димитров направи първия пробив в мача за 2:1. Гришо допусна първата си двойна грешка в петия гейм, когато се стигна до 15:40. Въпреки това българинът не трепна и взе подаването си, след като реализира и десетия си ас.

При 5:4 Димитров сервираше за победата, след като преди това имаше мачпойнт. Той поведе с 40:15, но Лопес стигна до равенство. При общо четвъртия мачбол Димитров стигна до победата.

Димитров завърши срещата с 27 печеливши удари (11 аса) при само 14 непредизвикани грешки (2 двойни). Той вкара 68 процента първи сервис и реализира 85 процента от точките при разиграването му.

В трети кръг Григор Димитров очаква победителя от срещата между Хуан Мартин дел Потро от Аржентина и американеца Митчъл Крюгер.