България

Щастлив край за дядо Цоло, който изгуби къщата си при пожар

Снимка: btvnovinite.bg

След разразилия се пожар в монтанското село Славотин, в който пострадаха няколко къщи, Община Монтана се надява на  съдействие от Централната комисия за защита на населението при бедствия, аварии и катастрофи за преодоляване на щетите от пожара.

Огънят е бил  причинен от стърнища и ниски треви, но поради силния вятър пламъците са обхванали и част от намиращите се в близост няколко къщи.

В него пострадаха 14 къщи. За щастие повечето от тях са били безлюдни и няма жертви. На мястото веднага са били изпратени пожарникари, които за няколко часа са успели да овладеят ситуацията.

Най-пострадал от пожара е 76-годишният дядо Цоло, който остана без дом. В продължение на две нощи, човекът отказваше да напусне развалината.

От вчера, дядо Цоло беше настанен в дома за временен престой на ул. „Иван Вазов“ в Монтана и ще остане там 3 месеца. След това ще трябва да бъде настанен в старчески дом, защото няма близки и роднини.

Този пожар е най-големият за последните 50 години. Хората се надяват повече никога да не изпитат този кошмар, застрашил живота им.

 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Окръжният съд в Добрич осъди шофьор на 15 години затвор за катастрофа с две жертви и четирима ранени

Окръжният съд в Добрич постанови присъда от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ…

преди един час
  • България

ЕС въвежда нови правила срещу еднократната пластмаса от 12 август

Европейският съюз предприема решителни стъпки срещу еднократните отпадъци. Новият регламент цели намаляване на замърсяването с…

преди 2 часа
  • България

75-годишен мъж е задържан след нападение над общински служител в Петрич заради дългове

75-годишен мъж нападна общински служител на „Синя зона“ в центъра на Петрич, пред погледите на…

преди 2 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийска районна прокуратура оспори решение на съда, след като стана ясно, че мъж, обвинен в…

преди 2 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийската районна прокуратура обжалва решение на съда, след като мъж, обвинен, че е стрелял по…

преди 2 часа
  • България

София поскъпва рязко за „Евровизия“ 2027, цените за престой стигат до 22 000 евро

След като Пловдив отбеляза рекордни цени за наеми по време на големи фестивали, туристическият сектор…

преди 2 часа