България

630 пожара за 3 дни в страната

Снимката е илюстративна

Бум от пожари в страната и обявен оранжев код за пожароопасност. 

Това съобщиха от пресцентъра на МВР за Нова Вест.

Оранжев код за пожароопасност

За последните три денонощия в страната са погасени над 630 пожара. Над 80% от тях са в полски и горски територии и стърнища

Налице са всички предпоставки и висока вероятност за възникване на сериозни полски и горски пожари на територията на страната. Според прогнозите на НИМХ-БАН за днес е обявен оранжев код за пожароопасност.

Само за последните три денонощия в страната са локализирани и ликвидирани над 630 пожара, като основната част, в над 80% от случаите, са в полски и горски територии и стърнища. При пожарите няма загинали и пострадали хора.

От ГД „Пожарна безопасност и защита на населението” призовават да не се използва открит огън за почистване на суха тревна растителност. Експертите съветват при използването на огън за битови нужди да бъдат предприети всички превантивни действия и пожаробезопасни изисквания – начин на изграждане на огнището, обезопасяването му, подготовка на уреди и материали за първоначално пожарогасене и най-вече съобразяване с метеорологичните условия.

Пожарът, който възникна между бургаските села Изворище, Миролюбово и Банево е потушен. Огнената стихия изпепели 3000 дка. смесена гора и около 1000 дка. сухи треви и храсти. Все още в района има дежурна пожарна техника.

Продължават действията по ликвидирането на пожара в сухи треви в землището на софийските села Радуловци и Бърложница. В гасенето участват 4 пожарни екипа, а стихията е обхванала площ от около 2000 дка. суха тревна растителност.

Локализиран е пожарът в землището на град ветрен, област Пазарджик. В гасенето през вчерашния ден участваха пет пожарни екипа и служители на местното горско стопанство. Огънят е обхванал около 2000 дка. предимно сухи треви и храсти.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Нова система за киберсигурност разкри дългогодишен неоторизиран достъп в държавни институции

Дългогодишен пробив в сигурността на държавните структури беше установен, след като правителството потвърди неоторизиран достъп…

преди 11 часа
  • България

37-годишен мъж почина след побой край Младежкия хълм в Пловдив

37-годишен мъж беше открит пребит до смърт в района на Младежкия хълм в Пловдив. Случаят…

преди 12 часа
  • България

Италиански ученици от еврейски произход станаха обект на антисемитска агресия в Банско

Случаят с италиански ученици от еврейски произход, подложени на вербална агресия и антисемитски обиди в…

преди 13 часа
  • България

Още 50 000 евро са нужни за лечението на Цало Цалов от рак в Турция

Христиана Добрева отново потърси подкрепа от читателите на „Нова Варна“ с призив за помощ за…

преди 13 часа
  • България

Народното събрание обяви поръчки за 1,45 млн. евро за билети и гориво

Народното събрание на България е обявило обществени поръчки за транспорт на народните представители на обща…

преди 13 часа
  • България

Сметната палата проверява доходите и полетите с частни самолети на Делян Пеевски

Сметната палата е образувала производство за установяване на евентуален конфликт на интереси по отношение на…

преди 14 часа