България

Какво ще бъде времето през август?

„Очаква се през август да няма остро нахлуване на студен въздух, както беше през юли. Горещините вече започнаха, но няма да са екстремни.

Към 7-8 август се очаква краткотрайно захлаждане. Температурите ще се понижат с 5 до 8 градуса. Ще има краткотрайни валежи.

След това очакваме лятото да продължи своя ход”, каза в предаването „Събуди се”, по NOVA, синоптикът Симеон Матев.

По думите му бурите, които връхлетяха Гърция и Турция през юли се нетипични за тези части на Европа.

„В Гърция времето през август ще бъде сухо. Температурите в региона ще бъдат с 1-2 градуса над обичайните. Очакванията са по-често те да са над 30 градуса. Валежите ще бъдат по-малко”, заяви още Матев.

„Промените в температурите се отразяват на сърдечно-съдовата система. Ефектите на студа не са толкова бързи, колкото тези при топло време”, заяви кардиологът доц. Яна Симова.

Експертът посъветва да има климатизация – да няма рязка смята в температурата, да пием течности, да се обличаме леко, да избягваме физическа натовареност, както и да се използват слънчеви протектори.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

28-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа в София с 3,59 промила алкохол

Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…

преди 7 часа
  • България

Катастрофа с линейка на обходния път на Враца рани всички участници

Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…

преди 8 часа
  • България

Екстрадираха Стоян Мавродиев, обвинен в длъжностно присвояване

Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…

преди 8 часа
  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди 10 часа
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 10 часа
  • България

Проф. Кантарджиев: Само един от 200 души развива усложнения след ухапване от заразен комар

Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…

преди 10 часа