Петима побойници са прибрани в созополския арест, след като нахлуха въоръжени в бар „Бикини“, трошиха заведението и биха охраната, пише „Монитор“.
Свирепото меле се разиграло в около 3 часа след полунощ вчера, когато дузина здравеняци пристигнали пред бара. Те отказали да минат фейс-контрол за оръжие, както и да платят такса „вход“.
Между агресивните гости и охраната възникнал спор, като гардовете отказали да ги пуснат въоръжени в дискотеката и настоятелно ги помолили да напуснат. Това вбесило нежеланите гости и те започнали да бият наред.
В мелето е пострадал и бившия репортер от „Господари на ефира“ Христо Бардуков, който доскоро бе общински съветник в местния парламент. В момента Бардуков е управител на бар „Бикини“ и опитал да усмири побойниците.
Вместо да вразуми мъжете обаче, той отнесъл як пердах, а един от нападателите го изпържил с електрошок.
Според свидетели на мелето, здравеняците били въоръжени с ножове, мачете и електрошокови палки. Според неофициална информация, нападателите са били общо 13, като половината от тях са стояли на пост пред заведението като „отцепка“, докато другите нахлули в бара и започнали да трошат и да бият.
„Побоят приличаше много на организирано нападение. Сякаш тези хора идваха с някаква определена мисия – да вдигнат панаир и да направят золуми“, коментираха от персонала на заведението. Среднощният екшън продължил около десетина минути, след което биячите се разбягали като по команда.
Полицията обаче реагирала светкавично и ченгетата изловили половината от групата още на изхода на Созопол, докато се опитвали да се измъкнат в посока към Бургас. Общо петима от нападателите са закопчани и отведени в местния арест. Те са отказали да дадат обяснения за нападението.
Свидетели на мелето вече са дали показания и са извършили разпознаване. Сред арестантите има известни имена от криминалните хроники, които са стари познайници на полицията.
Засилено полицейско присъствие и криминалистични екипи са разположени в столичния квартал Ботунец, район Кремиковци, след…
Днес преди излитането на четири самолета цистерни Boeing KC-135 Stratotanker на ВВС на САЩ, базирани…
Държавата е иззела неизразходваните към 3 юни средства по сметките на около 300 държавни образователни…
Сериозен пътен инцидент стана край изхода на Монтана в посока Враца. Около 12:30 часа мотор…
Мълния удари стадо от около 30 крави и телета в района на Калофер и причини…
В рамките на проведената през изминалия ден специализирана полицейска операция за спазване на Закона за…
Leave a Comment