„В ранните сутрешни часове вече преваля. В следобедни часове очакваме още дъждове.
Захлаждането ще продължи и през следващите дни, като в събота и неделя очакваме гръмотевични бури с възможност за градушки на много места в страната”, заяви за „Здравей, България”, по NOVA, синоптикът Анастасия Кирилова.
А кога да очакваме слънцето отново?
„От вторник ще има повишаване на температурите като през третото десетдневие очакваме термометърът отново да достигне до 40 градуса. Кои дни ще се случи това обаче засега не може да се каже с точност”, добави синоптикът.
А на какво се дължат жегите в Испания и Португалия?
„Причината за горещините в Южна Европа е пренасяне на топъл тропичен въздух от Северна Африка. В някои части на Испания температурите могат да достигнат до 45 градуса”, прогнозира синоптикът Анастасия Кирилова.
Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…
Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…
Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…
Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…
В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…
Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…
Leave a Comment