Европейският парламент подкрепи кандидатурата на Мария Габриел (ГЕРБ/ЕНП) за еврокомисар по цифровизацията до средата на 2019 г, пише kanal3.bg.
Гласуването се проведе в пленарна зала на ЕП в Страсбург.
517 депутати гласуваха „за“, 77 – „против“ и 89 гласуваха „въздържал се“.
Габриел бе утвърдена единодушно от комисиите на ЕП, пред които положи изпит на 20 юни.
„Много сме радостни, че всяка политическа група подкрепя Мария Габриел за комисар“, каза лидерът на ЕНП в парламента Манфред Вебер преди гласуването в пленарна зала.
Очаква се Съветът на ЕС също да даде зелена светлина. Очакванията са Габриел да заеме поста в навечерието на седмичното заседание на еврокомисарите идната сряда.
Третият български еврокомисар ще работи с мандат до средата на 2019 година, когато изтича мандатът на сегашната Европейска комисия.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment