България

Бивш управител на МБАЛ-Дупница задържан заради невнесена парична гаранция

Вчера, 03.07.2017 г., с постановление на Районна прокуратура – Дупница обвиняемият Росен Тимчев е бил задържан за срок до 72 часа за осигуряване на явяването му пред съда.

Това съобщиха за Нова вест от пресцентъра на Апелативна прокуратура София.

Припомняме, че на 12.06.2017 г. Тимчев е бил привлечен като обвиняем в извършване на няколко престъпления – за упражняване на професия без съответна правоспособност (престъпление по чл. 324, ал. 2 вр. с ал. 1 от НК) и за съставяне на неистински официален документ (чл. 308, ал. 2 вр. с ал. 1 от НК).

Спрямо него е била взета мярка за неотклонение „Парична гаранция“ в размер на 1000 лв., като му е бил даден четиридневен срок за внасянето й, считано от 16.06.2017 г. Към 03.07.2017 г. сумата по нея все още не е била внесена. Това е наложило необходимостта на вземане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“.

Припомняме, че производството срещу Р. Тимчев е във връзка със сигнал от Агенция „Медицински одит“ и председателя на Общински съвет – Дупница. В него се посочва, че временно назначеният за управител на МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в гр. Дупница Р. Тимчев представил в Агенция по вписванията копие от диплома за завършено висше образование със специалност „Здравен мениджмънт“, за която след проверка от страна на Министерство на образованието и науката е установено, че е неистинска.

В хода на извършената проверка е констатирано, че текстът „вярно с оригинала“, подписът към него и този под снимката на дипломата са изписани от Р. Тимчев. От справка на МОН е видно, че той не притежава съответна правоспособност, съгласно чл. 63, ал.1 от ЗЛЗ, за да заема длъжността управител на лечебно заведение.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

БАБХ и ДАНС иззеха 115 кг и 527 литра опасни пестициди в Пловдивско

Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив и териториалната дирекция на…

преди 13 часа
  • България

БАБХ и ДАНС иззеха опасни и забранени пестициди в Пловдивско

Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Пловдив и териториалната дирекция…

преди 13 часа
  • България

Съдът остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в убийството на Георги Кузев в Пловдив

Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…

преди 14 часа
  • България

Пловдивският съд остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в убийството на 37-годишен мъж

Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…

преди 14 часа
  • България

Ниското ниво на Дунав разкри телата на двама германски войници и мотоциклет от Втората световна война

Ниското ниво на Дунав разкри в Будапеща останки от Втората световна война. Край оголеното речно…

преди 14 часа
  • България

Петима младежи остават в ареста за убийството на мъж в Пловдив

Окръжният съд в Пловдив потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима младежи,…

преди 14 часа