Крими

„Задържане под стража“ за 52-годишен от шуменско, който заради 400лв. убил свой колега

Искането на Окръжната прокуратура в Шумен за вземане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 52-годишния Крум Д., обвиняем за убийството на свой колега, бе уважено днес, 28 юни 2017 г., от състав на Шуменския окръжен съд. Това предадоха от Апелативна прокуратура Варна, за „Нова вест“.

До момента той бе в ареста за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия делото прокурор, след като бе привлечен като обвиняем за умишленото убийство на колегата си Ст.Щ. – престъпление по член 115 от НК.

На 25 срещу 26 юни 2017 г. в местността Смесе край Шумен във вилата на обвиняемия след употреба на алкохол възникнал конфликт с неговия гост – 41-годишния Ст.Щ. Домакинът обвинил госта си, че му откраднал около 400 лева. Заради изпития алкохол той забравил, че по-рано дал парите на дъщеря си.

Нанесъл няколко удара на Ст.Щ., който решил да си тръгне. Пред вилата Крум Д. продължил да го бие с юмруци и ритници. Смъртта на жертвата настъпила в резултат на тежка съчетана травма.

Определението на Шуменския окръжен съд подлежи на обжалване пред Апелативния съд във Варна.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Тяло на 52-годишна жена е открито в дере в „Елените“, разследват убийство

Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…

преди 13 часа
  • България

Военни колони ще се придвижват по републиканските пътища на 29 юни и 4 юли

В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…

преди 13 часа
  • България

ДКСБТ: Цените на едро на основни храни продължават да спадат

Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…

преди 13 часа
  • България

Демерджиев: Има достатъчно доказателства за обвинения по случая с незаконното строителство край Варна

По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…

преди 14 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна в понеделник

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…

преди 14 часа
  • България

Борисов: Спокоен съм за бъдещето на ГЕРБ заради новите кадри

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…

преди 14 часа