България

НЗОК взе решение: Ще заплаща на 100% средствата за изкуствени сърца

Надзорният съвет на НЗОК взе решение да заплаща на 100% средствата за изкуствени сърца, необходими на пациенти със сърдечна недостатъчност, докато се появи възможност за трансплантация, съобщиха от Здравната каса.

До края на 2017 г. касата ще осигури сърца на шестима пациенти. Около десетима болни се нуждаят от тези медицински изделия годишно.

Досега НЗОК покриваше само част от стойността на медицинското изделие в размер на 50 000 лв. Това затрудняваше достъпа на нуждаещите се, тъй като цената на сърцата е около 200 000 лв.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Полицията се оттегля от района на „Петрохан“, разследването за смъртта на шестима души продължава

Във връзка с досъдебното производство за смъртта на шестима души в района на хижа „Петрохан“…

преди един час
  • България

ГДБОП разкри схема за източване на над 260 000 лева от еврофондове в Якоруда

ГДБОП разкри схема за незаконно усвояване на европейски средства в Якоруда. Разследването е под надзора…

преди 2 часа
  • България

Даниел Бузов: Случаят „Петрохан“ е планирана екзекуция на шестима души

По сагата „Петрохан“ се появиха нови твърдения. Според Даниел Бузов, собственик на медията „Бул Нюз“,…

преди 3 часа
  • България

Шишков: Експерти ще решат за бетонните мантинели по магистралите

Въпросът за въвеждането на бетонни разделителни съоръжения по българските автомагистрали трябва да се решава от…

преди 3 часа
  • България

Инфлацията в България през юни спада месечно, но остава 5.4% на годишна база

През юни 2026 г. потребителските цени в България намаляват с 0.9% на месечна база, показват…

преди 4 часа
  • България

Двегодишно дете пострада при катастрофа в село Арчар, започна разследване

Двегодишно дете е пострадало при катастрофа в село Арчар, а по случая е започнато разследване.Инцидентът…

преди 4 часа