Днес почина депутатът от Великото народно събрание Крум Кънчев Хорозов (1925-2017). Той прекара повече от 11 години в най-тежките комунистически концлагери и затвори, пише Блиц.
Беше сред възстановителите на БЗНС Никола Петков през 1989 г. и член на неговото политическо ръководство.
Крум Хорозов нарисува единствените оригинални скици и рисунки на концлагера Белене. Изключително последователен, честен и почтен българин. Посветил целия си живот на каузата на БЗНС. Отдал най-хубавите си години на битката за свобода, демокрация и благоденствие на българския народ.
До последните си дни той се вълнуваше за съдбата на БЗНС и демократичното бъдеще на България. Поклонението ще се състои на 19.06.2017г. от 12 ч. в Централни гробища – Русе.
15-годишно момче загина при челен сблъсък на пътя между Галата и Български извор в района…
София, Варна, Бургас и Пловдив потвърдиха намерението си да участват в надпреварата за домакинство на…
Внезапната оставка на главния секретар на МВР Георги Кандев предизвика политическа реакция. От партия „Възраждане“…
Сливенският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния Б. С.…
Националното тол управление съобщи, че на 10 юни, сряда, ще извърши техническа актуализация на електронната…
Отношенията между България и Китай се развиват в дух на приятелство и сътрудничество, което открива…
Leave a Comment