Опасно ниски нива на водата в язовир „Кърджали“ и риск тонове риба да бъдат унищожени. На територията му се намират едни от най-големите стопанства в света. Заради проблема на спешна среща пристигна енергийният министър Теменужка Петкова.
Нивото на водата в язовира в момента е на около 4 метра под нормалното. По-ниското ниво води и до ниско съдържание на кислород, което пък е напът да убие над 1000 тона риба. Някои от екземплярите са на десетки години. Отглеждат се есетра и моруна, от които се прави хайвер, съобщава „Нова“.
Черният хайвер е деликатес, чиято цена достига няколко хиляди лева за килограм, а за добиването му са нужни години. Сега има опасност работата на ВЕЦ-Кърджали да смъкне още нивото на язовира и така стопанствата да изгубят много. Проблемите бяха представени днес пред министъра на енергетиката Теменужка Петкова. Тя пое ангажимента да потърси съдействие от МОСВ за решаване на проблема.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment