Администрацията на американския президент Доналд Тръмп одобри новата анкета, която ще попълват кандидатите за американска виза.
Тя ще иска псевдонимите в социални мрежи, използвани за последните пет години, и биография за последните 15 години, предаде Ройтерс.
Новата анкета е част от мерките за по-строги правила при проучването на кандидатите за американски визи, съобщава БТА. Те бяха одобрени на 23 май от Административно-бюджетното управление на Белия дом, въпреки критиките на служители от образователния сектор и академични групи. Според тях новите въпроси ще утежнят процеса, ще доведат до големи забавяния в обработката на документите и ще отблъснат международните студенти и учените, които искат да посещават САЩ.
Според новите процедури служителите на консулствата могат да поискат номерата на всички предишни паспорти, използваните имена в социалните мрежи, имейли и телефони за последните 5 години, както и биографични сведения за кандидата за виза за последните 15 години, включително адреси, телефони и пътувания. Те могат да искат и допълнителна информация, ако преценят, че това е необходимо „за потвърждаване на самоличността или за извършване на по-задълбочено проучване за целите на националната сигурност“, добави Държавният департамент на САЩ.
Отговарянето на новите въпроси е доброволно, но във формуляра се казва, че ако информацията не бъде предоставена, издаването на виза може да бъде забавено или отказано.
Новата анкета ще важи 6 месеца вместо обичайните три години.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment