Въпреки дъжда стотици жители и гости на Карлово се включиха в днешния Празник на розата в града, предаде NOVA.
Производителите на розов цвят обаче са притеснени от ниската изкупна цена. От 5 лева тя драстично е паднала на 3 лева за килограм. За да не загине сектора, производителите настояват за държавна субсидия.
„Смятам, че субсидията трябва да е около 30 евро на декар”, коментира розопроизводителят Георги Андонов.
„Смятам, че чрез европейските фондове може да се помогне много повече, отколкото с българският бюджет и българските субсидии. Когато България е председателстваща на ЕС – това е времето, когато трябва да се постави въпросът за производството и отглеждането на маслодайна роза”, коментира вицепрезидентът Илияна Йотова.
По традиция и тази година Карлово избра своя царица на розата. Това е 16-годишната Христина Караколева. Десетокласничката е състезателка в националния ни отбор по триатлон.
Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…
В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…
Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…
По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…
НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…
Leave a Comment