България

Пребиха млада жена до смърт в София, МВР не знае за случая

Млада жена е била пребита до смърт от мъж с арабски произход. Това разкриха пред Блиц близки на жертвата. Жестокото престъпление е станало късно вечерта на 19 май – петък в 10-ти микрорайон в „Люлин” на бул. „Царица Йоана”. Жената – на около 40 години, излязла от къщи до близката бензиностанция, за да си купи цигари и в този момент е била нападната.

Близките са категорични, че не става въпрос за обир, защото е имала в себе си само десет лева. Нападателят проследил жената и я нападнал в междублоково пространство.

От аутопсията става ясно, че побоят е бил наистина жесток – няколко счупени ребра, зъби, множество наранявания по цялото тяло.

Нападателят оставя жертвата си в несвяст и бяга. Арестуван е три дни по-късно в района на същата бензиностанция, от която е проследил жертвата си. Убиецът е рецидивист с множество криминални прояви.

Жената е откарана веднага в „Пирогов“, но в неделя издъхва.

За случая до този момент не се съобщава от МВР. Пред Блиц от пресцентъра на вътрешното ведомство заявиха, че нямат данни за подобен случай.

Хора от „Люлин”, обаче, искат да излязат на протест заради поредната жестокост. В момента в различни групи във Фейсбук върви организация на протеста срещу насилието и инвазията на бежанци в квартала.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Летни температури до 32 градуса и риск от гръмотевици във вторник

Нощта срещу вторник ще премине с разкъсване на облачността и предимно ясно време. В равнинните…

преди 43 минути
  • България

15-годишно момче загина при челен сблъсък край Тетевен

15-годишно момче загина при челен сблъсък на пътя между Галата и Български извор в района…

преди 14 часа
  • България

Четири града продължават битката за домакинство на Евровизия 2027

София, Варна, Бургас и Пловдив потвърдиха намерението си да участват в надпреварата за домакинство на…

преди 14 часа
  • България

Георги Кандев подаде оставка след разкрития за купен вот

Внезапната оставка на главния секретар на МВР Георги Кандев предизвика политическа реакция. От партия „Възраждане“…

преди 14 часа
  • България

26-годишният обвиняем за убийство край Сливен остава в ареста

Сливенският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния Б. С.…

преди 14 часа
  • България

НТУ с техническа актуализация на тол системата на 10 юни, възможни са затруднения с винетките

Националното тол управление съобщи, че на 10 юни, сряда, ще извърши техническа актуализация на електронната…

преди 15 часа