Снимка: Фейсбук
Трима туристи са закъсали в улеите край Тризъбеца в Пирин планина. Вчера следобед един мъж и две жени били на връх Тодорка и тръгнали да слизат към хижа Вихрен.
В района на Тризъбеца обаче било страшно заледено и те се изплашили да не се подхлъзнат и паднат. Тримата българи останали на мястото и пренощували там, пише „Монитор“. На сутринта в 7:10 подали сигнал до ПСС, че се страхуват да продължат сами.
Екип от спасители и пристигнал на мястото и придружили туристите към хижа Вихрен. Те не са пострадали, но били изплашени, казаха от ПСС.
Поредното заседание на Общинския съвет във Варна премина без ясно решение по редица важни обществени…
Според последните данни на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) днес, 26 юни, времето…
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Leave a Comment