Любопитно

Градинар от Уелс отгледа най-лютата чушка на света

Градинар от уелското графство Денбигшир е селектирал най-лютата чушка на света. Майк Смит от град Сейнт Асаф е отгледал сорта „Драконов дъх“ с помощта на университета в Нотингам. Тя има 2,4 млн. точки по скалата за лютивина на Сковил, в сравнение с предишния рекордьор, притежаващ „едва“ 1,5 млн., предаде BBC, цитирана от „Фокус“.

Г-н Смит сочи, че лютивината на чушките е „отвъд всичко“ и не може да се консумира, но вместо това може да се разглежда като средство за местна анестезия, подходящо за страни от Третия свят, защото само допирът на чушката до кожата я кара да изтръпва. Той посочи, че отглежда растения от осем години и „Драконовият дъх“ е роден като изпитание, целящо повишаването на качеството и издръжливостта на растенията.

Градинарят вече е кандидатствал за книгата на Гинес за световните рекорди и в момента чака да пристигне потвърждение, че отгледаната от него чушка е най-лютата на света. Настоящият рекорд е държан от американския хибриден сорт „Каролински жътвар“, който притежава 1 569 300 точки лютивина по скалата на Сковил.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Спор между деца прерасна в нападение с брадва и автомобил в Горна Оряховица

Пореден случай на агресия разтърси Горна Оряховица. На 28 юни спор между деца прерасна в…

преди 11 минути
  • България

Ричард Величков защити княгиня Калина и призова: Важен е моралът, не трендът

Ричард Величков, познат като „Мистър София 2018“ и бивш участник във „ВИП брадър“, отрече слуховете…

преди 25 минути
  • България

12-годишно момиче спря кола в движение и спаси майка си на „Струма“

На автомагистрала „Струма“ 12-годишно момиче спаси майка си, след като автомобилът им продължил да се…

преди 56 минути
  • България

БНБ ще получи дивидент от 3,7 млн. евро от Банката за международни разплащания

Българската народна банка ще получи дивидент от близо 3,7 млн. евро заради дългогодишното си акционерно…

преди един час
  • България

През юли температурите ще надхвърлят нормата, очакват се и валежи под нея

Юли ще бъде динамичен, слънчев и на моменти екстремно горещ. Според прогнозата на главен асистент…

преди 2 часа
  • България

Пожар в Садово взе жертва, двама възрастни са в болница

При пожар в жилищна сграда в Садово през нощта загина 52-годишен мъж, а двама възрастни…

преди 2 часа