Полицейските коли са разпределени за нуждите на пътна полиция в ОДМВР-Велико Търново, Кюстендил, Пазарджик, Перник и София.
С 49 нови автомобила попълват автопарка си пет областни дирекции на МВР в страната. Официалната церемония по предаването им се състоя днес в Главната дирекция „Национална полиция“, на която присъстваха заместник-министър Красимир Ципов, директорът на ГДНП гл.комисар Христо Терзийски и неговите заместници – ст. комисар Тодор Гребенаров и ст. комисар Константин Димитров. Зам.-министър Ципов изрази увереност, че осигурената нова техника ще облекчи труда на пътните полицаи и ще повиши събираемостта на санкциите.
Седем от новите автомобили са разпределени за нуждите на ОДМВР-Кърджали, 9 – за Велико Търново, 6 – за Перник, 8 – за Пазарджик и 19 – за пътните полицаи на ОДМВР – София. Колите са оборудвани с интегрирана система за мобилно видеонаблюдение. Те ще разполагат и с мобилни принтери, което ще облекчи екипите, работещи по места и ще повиши събираемостта на глобите.
Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив и териториалната дирекция на…
Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Пловдив и териториалната дирекция…
Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…
Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…
Ниското ниво на Дунав разкри в Будапеща останки от Втората световна война. Край оголеното речно…
Окръжният съд в Пловдив потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима младежи,…
Leave a Comment