България

Премиерът Борисов: Осигуряваме безлимитно финансиране на ин витро процедурите

На днешното заседание приехме доклад на правителството, който безлимитно осигурява финансирането на необходимия брой ин витро процедури.

Това го бяхме обещали още в предизборната кампания.

Това каза на брифинг в Министерски съвет премиерът Бойко Борисов. Изцяло даваме възможност на докторите да определят колко процедури са необходими. Колкото преценят, толкова и поемат ангажимент. Слязох лично да ви го кажа, защото чух многократно, че сме се отказали от това свое обещание. Извинявам се, че със 7 дни сме закъснели, но трябваше не само да се осигурят парите, но и съответния инструмент това да се случи, заяви още Бойко Борисов.

Приехме изменения в Държавния бюджет, с които се отпускат средства за фонда ин витро. Така изпълняваме нашите обещания от предизборната кампания, както и управленската ни програма, каза министърът на финансите Владислав Горанов. Отпуснатите средства за фонда през 2016 г. са били 12 млн. лева. За тази година парите бяха същите, но сега с изменението парите практически стават толкова, колкото ще са необходими за задоваляването на абсолютно всички нужди на семействата, които не могат да имат деца по естествен път. За Бюджет 2018 предвиждаме същата политика, категоричен беше министърът.

Има възможност да се увеличи минималната работна заплата. Аргументите на работодателите също имат своя аргумент. Трябва да се намери баланс.

В следващите години ще спазваме същите принципи за бюджета. Очакванията за икономически растеж са за 3%, разкри Горанов.

Решението на правителството е много добро, каза здравният министър проф. Николай Петров. Това беше обещано още в предизборната кампания.

Искам да благодаря на всички колеги и премиера. Тук не говорим за таван и лимит. Всичко ще се определя по медицински показатели, допълни той.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Почина Митко Нечетайлов, ключова фигура в развитието на ГЕРБ в Благоевград

Местната структура на ГЕРБ в Благоевград и жителите на града научиха с дълбока скръб за…

преди 13 часа
  • България

22-годишен рибар пострада тежко от токов удар край Монтана

22-годишен мъж от село Долно Белотинци е получил тежки наранявания при токов удар край река…

преди 13 часа
  • България

Борисов определи мерките срещу цените като икономически нереалистични

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов разкритикува предложените от „Прогресивна България“ законодателни мерки срещу високите цени…

преди 13 часа
  • България

Двама пияни шофьори зад волана в Разградско за часове

Два тежки случая на шофиране в нетрезво състояние са регистрирани в Разградско в рамките на…

преди 15 часа
  • България

Експертиза: 35-годишен турист на Витоша е убит от две мечки

Случаят с намерения мъртъв мъж в природния парк „Витоша“ е с ужасяваща развръзка. Експертиза на…

преди 15 часа
  • България

Експертиза: 35-годишен турист е загинал при нападение от две мечки на Витоша

Случаят с намерения мъртъв мъж в природния парк „Витоша“ е с ужасяваща развръзка. Експертиза на…

преди 15 часа