Само преди дни 11-класникът Даниел излиза да си купи закуска, но е нападнат от осмокласници. Колко са били и какво точно се е случило – версиите на ръководството и на очевидци са противоречиви. Фактът е, че момчето е прието в болница с травма на главата, съобщава Би Ти Ви.
Директорът Христо Христов твърди, че биячите са двама и „просто имат малко повече адреналин”. Ученик обаче ни разказва, че съотношението е било 20 срещу един.
Докато говорим се появява охранителят на училището и се опитва да забрани на очевидеца да говори пред камерата на bTV. Мъжът след това забранява на екипа ни да влезе в двора, а директорът в прав текст пита: „Какво е станало? В училище станало ли е нещо? Не искам да се излъчва!”.
А момчето, което говори пред екипа ни, разказва: „Има опасни,едни наркомани има, за мен е опасно, много пъти съм се опитвал да се отпиша от тук”.
Хората в квартала разказват,че учениците създават проблеми: „Те са постоянно в движение, бодигардът идва да ги събира, да ги вкарва в час”.
В павилиона за закуски казват,че учители от техникума описвали боя като истинско меле. От ръководството на училището твърдят,че побойниците са двама осмокласници.Били за първа година в техникума и нямали други прояви. „Родителите веднага дойдоха в полицията,стояха през цялото време с нас,бяха много притеснени за състоянието на детето,бих казала,че бяха заинтересовани и притеснени”, каза зам.-директорът Елена Кънчева.
Двамата не могат да бъдат изключени, защото нямат навършени 16 години, а на този етап и не могат да бъдат преместени. След няколко дни в болницата с травма на главата битият ученик е изписан.Според правилника преместването на ученици може да стане само със съгласие на родителите им.Ако те не приемат мярката, побойниците ще получат само последно предупреждение.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment