„Слагането на камери в детските градини е неприемливо и няма да реши проблема. Няма и да повиши професионализма на педагозите“.
„Най-важно е да се работи за осигуряване на добра среда – както за учителите, така и за децата. Монтирането на камери е огромна инвестиция. Тези пари могат да се вложат в модерна образователна среда“, каза в предаването „Здравей, България” по Нова телевизия Цеца Георгиева, директор на ОДЗ „Звънче” в София.
„Пропастта между образованието и родителите е огромна. Все повече ще говорим за изнервени учители, защото родителите нямат уважение към тях. Поставянето на камери може да доведе и до отлив от професията”, заяви детският психолог Младен Владимиров. „Основният проблем е заниженият контрол – към учителките и към директорите в детските заведения. Инспекторатът дори крие по-сериозните сигнали”, сподели родителят Васил Николов. „Българският учител е високо образован и подготвен за работа.
Заплащането за него е на последно място”, добави Георгиева. Според специалистите трябва да има доверие в учителите и образователната система. „Родителите трябва активно да се включват в образователната система с идеи”, смята директорката на ОДЗ „Звънче”.
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment