„България трябва да се адаптира към процесите на дигитализация на икономиката и да се стреми към повишаване на заетостта на младите хора именно в тези сектори”, заяви президентът Румен Радев, който разговаря с генералния секретар на Международната конфедерация на профсъюзите Шарън Бъроу.
„Нуждаем се от икономически стимули, които да привличат инвеститорите не само заради ниските равнища на работните заплати у нас“, подчерта президентът.
Държавният глава беше категоричен, че следваният в момента модел не е устойчив и в дългосрочен план ще продължи да допринася за емиграцията от страната. По думите на президента ниските равнища на заплащане на труда, в сравнение с другите държави-членки от ЕС, вече са причина за липсата на квалифицирани кадри в някои сектори.
„Реалната интеграция на България в ЕС ще бъде постигната само когато доходите на населението и стандартът на живот станат съпоставими с тези на останалите европейски страни“, смята Радев.
„Процесът на нарастващо разслоение в обществото и последващо социално изключване генерира големи проблеми, включително и за демокрацията в дадена държава“, заяви Шарън Бъроу.
Полицията в Стара Загора издирва 34-годишен мъж, заподозрян, че е нападнал 20-годишна жена пред местен…
57-годишен мъж е с опасност за живота след инцидент в гората край казанлъшкото село Долно…
В Берлин се проведе Срещата на върха на суверенните нации 2026. Събитието събра международни гости…
Професионалната гимназия по механотехника и транспорт в Стара Загора беше евакуирана спешно, след като в…
Пореден случай на агресия разтърси Горна Оряховица. На 28 юни спор между деца прерасна в…
Ричард Величков, познат като „Мистър София 2018“ и бивш участник във „ВИП брадър“, отрече слуховете…
Leave a Comment