Минути преди официалното съобщение за състава на кабинета „Борисов 3“ неочаквано изпадна Лиляна Павлова. На нейно място като вицепремиер е Екатерина Захариева. Най- вероятно освен министър на външните работи тя ще поеме и ресора за подготовката на европредседателството, пише 24chasa.bg.
Депутати от ГЕРБ коментират оживено в момента защо едно от знаковите лица на ГЕРБ – младата Павлова, не е в списъка. Според осведомени в последните часове тя имала разговор с Бойко Борисов за намеренията му тя да е само вицепремиер без министерство. До тази сутрин Павлова не е била информирана, че Нанков поема министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Павлова беше едно от най-яростно критикуваните имена на ГЕРБ и вероятно Борисов е предпочел да я запази в парламента. Така няколко знакови имена за предишното правителство ще се превърнат в остриета на ГЕРБ в законодателната власт – освен бившата строителна министърка на депутатските банки ще седят бившата земеделска министърка Десислава Танева и бившата екоминистърка Ивелина Василева, чието министерство бе дадено на Обединените патриоти.
Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…
На 26 април се навършват 40 години от аварията в Чернобил, най-голямата ядрена катастрофа в…
Българската звезда във вдигането на тежести Карлос Насар отново доказа класата си на международната сцена.…
Окръжна прокуратура-Ямбол задържа за срок до 72 часа турския гражданин Д.К., обвинен в опит за…
В България всеки опит за ефективна работа в държавните структури се посреща с организирани атаки…
Проходът на Републиката е временно затворен за движение след тежък пътен инцидент, станал по-рано днес.…
Leave a Comment