България

Рекордна цена от 50 лева за килограм череши на пазара

Появиха се първите череши по пазарите. Цената им обаче е доста солена – 50 лева за килограм, а на „Ситняково” в София се намират и за 60 лева. Черешите не са вносни.

А родни производители от Кюстендилско се оплакват, че 100% от реколтата им е унищожена заради студовете през април. И това се случва за втора поредна година, съобщава NOVA.

„Една година – както и да е, но две – вече са много”, коментира Ивайло, производител на череши.

Много от производителите нямат застраховка на продукцията.

„Проблемите със застрахователите са големи. В повечето случаи изобщо не искат да застраховат преди 27 април”, коментира Любомир, който също е производител.

В Кюстендилско коментират, че череши на пазарите ще има, но може би от други райони на страната.

„Дори и от нашия район може да има. На третите тераси, които са най-високо в планината, все още има тук-там нещо останало. Но е нищо на фона на това, което се бере в нашия район”, обясни още Ивайло.

Очаква се първите череши, родно производство, да излязат на пазара до края на май. Обикновено те са от района на Петрич.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 2 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 2 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 2 дни