България

Ужасена майка: Спасете бебето ми, обърках му лекарствата!

Майка на 9-месечно бебе от Благоевград се обърка и вместо лекарствен сироп, изписан от педиатър за алергия, му даде висока доза витамини, пише struma.bg.

Вместо сироп „Ериус“ бебето поело 10 капки наведнъж от витамин D, от който дневната доза е 2 капки. Силно притеснена, късно вечерта майката потърсила Спешна помощ. Бебето е прието в спешно отделение на благоевградската болница, където е извикан консултант по детски болести.

„Касае се за рядко срещан случай на невнимание. След предприети спешни действия състоянието на детето е стабилно”, каза началникът на детско отделение д-р Христина Марянова. „Предозирането с витамин D в конкретния случай не е опасно, бързата реакция на майката и лекарската намеса са своевременни. След преценка на състоянието бебето е освободено, не се налага болнично лечение”, поясни педиатърът. Д-р Марянова уточни, че по-дребните и ненаддаващи деца по-дълго приемат витамин D, а по-едрите и добре хранещи се по-рано спират приема.

„Приемът на деца с усложнения от остри вирусни инфекции след рязката промяна на времето е нормален, 15 пациенти се лекуват в момента в детско отделение, основна група са кърмачета и до 5-годишни – поясни д-р Марянова. – Деца с тежки усложнения на белодробни възпаление няма, типични за сезона са бронхиолитите и оплакванията от обща отпадналост с повишена температура, болки в гърлото и суха кашлица”.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

63-годишен задържан в Шуменско за побой над съпругата си

В полицейското управление в Шумен е задържан 63-годишен мъж от село Ясенково. Поводът е възникнал…

преди 8 минути
  • България

Рекорден износ на ток носи милиони, а проверка в АЕЦ „Козлодуй“ разкри нарушения

България отчита безпрецедентен ръст в износа на електроенергия, който достига между 32 000 и 33…

преди 22 минути
  • България

Рекорден износ на ток носи милиони на България, а проверка в АЕЦ „Козлодуй“ разкрива нарушения

България отчита безпрецедентен ръст в износа на електроенергия, като дневните количества достигат между 32 000…

преди 22 минути
  • България

Три ареста в Пернишко за шофиране след употреба на алкохол

Трима водачи са задържани в Пернишка област през последните дни за шофиране след употреба на…

преди 38 минути
  • България

Разследват умишлен палеж за пожара край АМ „Тракия“, огнището тлее без опасност за населени места

Разследване за причините за мащабния пожар на 69-ия километър на автомагистрала „Тракия“ продължава. Една от…

преди 53 минути
  • България

Десет младежи са задържани за убийството на 37-годишен мъж в Пловдив

Десет младежи на възраст между 14 и 17 години са задържани за убийството на 37-годишния…

преди един час