Проверяваме договорите, които са били сключени от НЕК с консултантски фирми, договори за правни услуги при наличие на собствен административен капацитет за изпълнение на тези дейности, съобщи говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова, цитирана от Канал 3.
„Прокуратурата започна проверки в НЕК по сигнал на ДАНС“, обясни прокурор Арнаудова. „В момента се изискват документи от сградата на НЕК, тъй като в сигнала, който сме получили от ДАНС, тези обстоятелства са изнесени като данни и ги проверяваме“, добави тя.
Във връзка с проверките в АПИ и КЕВР и дали действията там продължават, Румяна Арнаудова заяви: „Изискването на документи и по двете разследвания приключи във вчерашния ден. Продължаваме действията си. Разследват се далавери за около 1 млн. лева в НЕК, твърди „24 часа“, като се позовава на неофициална информация от прокуратурата.
„Става дума за сделки с адвокати и адвокатски кантори, които да представляват компанията по различни дела, а в НЕК има цял юридически отдел, който може да върши това“, са пояснили неназованите източници пред изданието.
Нощта срещу вторник ще премине с разкъсване на облачността и предимно ясно време. В равнинните…
15-годишно момче загина при челен сблъсък на пътя между Галата и Български извор в района…
София, Варна, Бургас и Пловдив потвърдиха намерението си да участват в надпреварата за домакинство на…
Внезапната оставка на главния секретар на МВР Георги Кандев предизвика политическа реакция. От партия „Възраждане“…
Сливенският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния Б. С.…
Националното тол управление съобщи, че на 10 юни, сряда, ще извърши техническа актуализация на електронната…
Leave a Comment