България

5-годишно момченце се прободе в гърлото с пръчка от захарен памук

5-годишно момченце от Гърмен прободе гърлото си с дървена пръчка от захарен памук и по спешност е приет през нощта в благоевградската болница. Детето хапвало от сладкото изкушение, захар останала по пръчицата и то я облизвало, затичало се и по невнимание дървената пръчка от захарен памук попаднала в устата, оттам се забила в гърлото му, пише fakti.bg.

Съмненията на родителите били, че е разкъсана сериозно една от сливиците, с кървене, силни болки при преглъщане, и оток на небцето момченцето е прието по спешност във филиала за Спешна помощ в Гоце Делчев. На място пострадалото дете е консултирано само от спешен медик, не е извикан специалист УНГ /отоларинголог/, тъй като болница „Иван Скендеров“ не разполага с такова отделение. Късно вечерта с линейка е транспортирано до благоевградската болница.

„Касае се за случай, приет в МБАЛ – Благоевград в 22,00 часа. След оказаната специализирана помощ и преглед стана известно, че нараняването на сливицата е повърхностно, няма разкъсване, не се налага манипулация – поясни пред Струма.бг началникът на отоларингология /УНГ/ в МБАЛ – Благоевград д-р Раиса Гнутова. – Предприети са действия за овладяване на състоянието на детето, оставено е под активно лекарско наблюдение 12 часа и вчера на обяд е освободено за домашно възстановяване, уточни д-р Гнутова.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Жители на Безмер събират подписка срещу разполагането на американски самолети-цистерни в авиобазата

В село Безмер се засилва общественото недоволство срещу плановете за разполагане на американски самолети-цистерни в…

преди 44 минути
  • България

ДПС ще търси по съдебен път нова централа след решението за „Врабча“ 23

Лидерът на ДПС Делян Пеевски излезе с официална позиция след решението на Министерския съвет да…

преди 59 минути
  • България

САЩ искат до 8 самолета в България, София предлага база „Безмер“

Европейското командване на въоръжените сили на САЩ (USEUCOM) заяви, че следи отблизо ситуацията в България.…

преди един час
  • България

Непълнолетен рани момиче с остър предмет в Благоевград

Криминален инцидент разтърси Благоевград късно снощи. Непълнолетен младеж беше задържан от полицията, след като нарани…

преди 2 часа
  • България

Правителството прехвърля сградата на ДПС на НАП в 10-дневен срок

Правителството реши централата на ДПС на столичната улица „Врабча“ 23 да бъде предоставена за управление…

преди 2 часа
  • България

Почина актрисата Мая Драгоманска на 78 години

На 78-годишна възраст почина актрисата Мая Димитрова Драгоманска. Новината беше съобщена официално от Съюза на…

преди 2 часа