Поради изключителния интерес към атракционното пътуване с парен локомотив на 8 и 9 април – Лазаровден и Цветница, като комплимент към ревностните си клиенти, „БДЖ -Пътнически превози” ЕООД добавя и царски вагон от състава на „Корона експрес” към композициите за Кюстендил и Черепиш.
Вагонът ще бъде на разположение на всички пътуващи да го разгледат, да се снимат в него по време на движение. Историк от компанията ще посреща желаещите в музея на колела и ще отговаря на всички въпроси. Записванията за реда на влизане ще започнат непосредствено след потегляне на композицията от София.
За любителите на фотографията, в посока към Кюстендил и Черепиш, царският вагон ще бъде прикачен непосредствено след цистерната с вода на локомотива и така композиционно ще могат да заснемат изцяло ретро визия.
Тъй като билетите и за двете направления бяха разпродадени за по-малко от три дни, към всеки от съставите БДЖ добавя по два допълнителни вагона и така продажбите на билети няма да спират до изчерпване и на тези наличности.
Специална заявка за билети дойде от Великобритания от семейство англичани, които ще пристигнат в България, специално, за да се возят с ретро-локомотива Баба Меца и по двете дестинации.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment