България

2-годишно дете се нагълта с лекарство за кръвно вместо бонбони в Банско

2-годишно момченце се натрови със 7 таблетки по невнимание и по спешност през нощта е прието в детска реанимация на столичния институт „Пирогов“, пише Струма.бг.

Нелепият инцидент с малкия Теодор станал в Банско. Момченцето е руски гражданин, родителите му имат жилище в курортния град.

Вчера палавникът намерил опаковка от лекарства за кръвно налягане, объркал ги с бонбони и започнал да вади от таблетките и да ги гълта. Веднага щом разбрали за случилото се родителите му потърсили лекарска помощ.
На натровеното дете, което било унесено, пребледняло и в нестабилно състояние, е оказана първа помощ от медиците в Банско, спешни действия са предприети и в болницата в Разлог. Придружавано от родителите си с линейка, е транспортирано за благоевградската болница.

Детето е прието със силна интоксикация от медикаменти, консултирано е от анестезиолог, с реанимобил е транспортирано за Клиника по токсикология в „Пирогов“, каза директорът на МБАЛ – Благоевград д-р Огнян Митев. Той уточни, че това е единственото обособено детско отделение в страната, специализирано за лечение на остри отравяния.
Столичните анестезиолози провеждат интензивно лечение на момченцето, което остава в детска реанимация.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Проф. Рачев: Студът отстъпи, но за Великден още има риск от валежи

Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на бТВ, че европейският модел първоначално е предвиждал…

преди 29 секунди
  • България

БАБХ иззе над половин тон храни от нерегистриран склад и микробус в Хасковско

Над 500 килограма млечни продукти, превозвани в нарушение на изискванията за безопасност на храните, и…

преди 16 минути
  • България

НОИ започва изплащането на априлските пенсии и великденски добавки за над 1,6 млн. пенсионери

Националният осигурителен институт (НОИ) напомня, че изплащането на пенсиите за април чрез пощенските станции започва…

преди 30 минути
  • България

7 април е професионален празник на всички здравни специалисти

7 април е Световният ден на здравето. В България от 1964 г. на тази дата…

преди 30 минути
  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 седмици
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 седмици