България

Майка отива на съд заради това, че наби учителката на дъщеря си

28-годишна жена наби учителката на дъщеря си си в Севлиево. Районната прокуратура внесе в съда обвинителен акт срещу Румена М. за това, че на 6 януари м.г., около 10.05 часа, е нахлула в класната стая на 2-ри „А“ клас в средно общообразователно училище „Васил Левски“ в Севлиево и е причинила лека телесна повреда на преподавателката Емилия Калоянова.

Калоянова е начален учител и класен ръководител, като преподава и английски език. Във въпросния ден, преди началото на третия учебен час, учителката влязла във 2 „А“ клас, където била и класната ръководителка. В този момент една от ученичките – дъщеря на Румена М. помолила да бъде освободена, за да отиде до дома си да се преобуе, понеже си била измокрила краката. Двете учителки преценили, че не е необходимо, защото детето вече се било преобуло с екипа си за физическо възпитание, а и нямало възрастен негов роднина, който да го придружи до дома му. По време на учебният час обаче, момичето се опитало да се свърже по телефона с майка си, съобщава Канал 3.

Заради употребата на телефона, Емилия Калоянова взела апарата, който обаче продължил да звъни. Учителката отговорила на едно от позвъняванията, като разговаряла с майката Румена и я уведомила, че в момента се провежда учебен час, като едновременно с това я помолила да престане да звъни, защото пречи на работата в клас.

Няколко минути по-късно 28-годишната майка връхлетяла в класната стая и извикала дъщеря си да излезе навън. Учителката помолила Румена М. да напусне класната стая, но тя започнала да се държи агресивно, да обижда преподавателката и едновременно с това да я блъскала в гърдите с ръце, да скубе косата й и да я удря с юмрук в лицето.

Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда. По закон, ако майката бъде призната за виновна, тя може да получи до 2 години „лишаване от свобода“ или пробация.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Прокуратурата поиска 20 години затвор за шофьора, убил лекар при катастрофа с автобус в София

Прокуратурата поиска максималното наказание от 20 години лишаване от свобода за Виктор Илиев, който причини…

преди 28 минути
  • България

Един загинал при катастрофа между Самоводене и Поликраище, пътят Велико Търново – Русе е затворен

Един човек е загинал при тежък пътен инцидент на главния път Велико Търново – Русе.…

преди 42 минути
  • България

Сняг в Троянския Балкан и оранжев код за валежи в страната

Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…

преди един час
  • България

Днес изтича срокът за подаване на данъчни декларации пред НАП

Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…

преди един час
  • България

Похитиха 47-годишен мъж пред магазин в Габрово, открит е след 20 минути

На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…

преди 2 часа
  • България

Земетресение с магнитуд 2.5 е регистрирано край Ямбол

Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…

преди 2 часа