България

Чистачка, открила 2000 евро в контейнер: Не са моите. Затуй ги върнах!

Служителка от фирма за чистота в Поморие откри 2000 евро в контейнер за смет. Вместо да вземе банкнотите за себе си, жената предала парите в полицията, предаде Дарик.

Рано тази сутрин 45-годишната Стефка Тодорова почиствала контейнер за хартия близо до училище „Иван Вазов” в града, когато от кутия за обувки изпаднали банкнотите. Стефка се стъписала в началото, звъннала на шефа си и заедно с него преброили парите и ги предали в полицията. Жената е майка на две деца – момиче и момче. Отгледала ги е сама с много лишения.

„Беден човек съм. Но как да ги взема тези пари. Не са моите. Затуй ги върнах”, разказа тя.

„Някои казват: „Защо ги върна?”. Ама на мен ми е хубаво. Аз съм добра душа”, споделя Стефка.

Възможно е, допускат криминалисти, парите да са оставени в контейнера от жертва на телефонни измамници. Тази версия се проверява от полицията. Жената не за пръв път намира голяма сума пари. През 1996 година, докато чистила площада в центъра на Поморие, намерила 16 000 лева и пак върнала парите. За награда собственикът им й дал 200 лева.
„Вярващ човек съм”, казва тя.

Снимка: Лалка Димитрова; „Дарик“
Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

България и Китай задълбочават стратегическото партньорство

Отношенията между България и Китай се развиват в дух на приятелство и сътрудничество, което открива…

преди 20 минути
  • България

Георги Кандев напуска МВР, Иван Демерджиев критикува начина на обявяване

И.д. главен секретар на МВР Георги Кандев обяви, че напуска системата на МВР. В личния…

преди 35 минути
  • България

Неизвестен мъж с пистолет направи опит за грабеж на 67-годишна жена на „Шуменско плато“

Около 13:15 часа вчера в района на Природен парк „Шуменско плато“, между Стария град и…

преди 49 минути
  • България

Опит за грабеж с пистолет на 67-годишна жена в Шуменското плато

Около 13:15 ч. вчера в района на Природен парк „Шуменско плато“, между Стария град и…

преди 49 минути
  • България

250 държавни училища останаха без налични средства, министърът обещава възстановяване

Просветният министър проф. Георги Вълчев увери, че парите ще бъдат възстановени, а нито едно училище…

преди един час
  • България

Мъж е с ампутиран крак след инцидент на бул. „Съединение“ в Климент, шофьорът е задържан

Пътнотранспортно произшествие в село Климент е причинило тежки наранявания на 36-годишен мъж, съобщават от местното…

преди един час