България

Топло, но като за март месец: Вижте прогнозата за следващите дни

Ще вали, но няма да бъде студено, ще бъде топло, но за март месец. Това заяви доц. Георги Рачев по повод времето на 8 март в ефира на БНТ.

Събота ще е единственият ден, когато ще вали по-малко, от неделя пак ще вали и другата седмица около 15-17 март пак ще вали. Това заяви още той. Той обясни, че ще застане един Средиземноморски циклон в Тиренско море, който постепенно ще се замогва. Той е застанал над Италия и ще влияе над Гърция в следващите дни.

„Особено утре и в четвъртък валежите ще бъдат доста повсеместни. Валежите ще обхванат практически цяла България. Днес и утре в Западната, а Североизтокът ще остане по-сух, обясни експертът.

„Събота след кратко прекъсване, отново се засилват валежите. Особено в Рило-родопската област, каза доц. Рачев и посочи, че там ще се образува и нова снежна покривка във високите части над 1200 м. Доц. Рачев предупреди, че трябва да се внимава в планинските области заради възможни наводнения.

„Ще вали мокър сняг, който ще бъде много тежък и ще се формира нова снежна покривка. Този сняг пада върху вече формиралия се сняг и се образува т. нар. дъска и новият сняг може да се плъзне върху стария, обясни експертът възможните лавини. Утре и в други ден ще си остане сравнително хладно, а след това започват валежите.

„Баба Марта ще си покаже целия набор. Днес очакваме гръмотевични бури в района на Сандански. Целият спектър на възможности. Между 15 и 17 ще има едно спокойно и сравнително топло време, в края на месеца – към 29, пак валежи и ще е студено“, каза той.

Април и май месец се очаква да са с нормални температури и сравнително малко по-високи и валежите ще са в нормата, т.е. очаква ни едно сравнително топло и влажно време. Експертът коментира и температурната аномалия за България тази година, която към момента е между 2 и 3 градуса.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни