Проблеми с пътищата не липсват почти никъде в страната и отдавна се превърнаха в болна тема за много българи.
През изминалата зима, обаче, в град Плачковци, община Трявна, проблемът с разбитите улици се задълбочава, заради снега, леда и лошото време.
Кметът на града, Борислав Борисов, приема присърце задачата да се справи със създалата се ситуация, за да предотврати евентуални инциденти. Първата му стъпка е да поиска съдействие от АПИ (Агенция Пътна Инфраструктура), тъй като разбитите пътища принадлежат към републиканската пътна мрежа и е задължение на агенцията да ги поддържа.
Нехайното отношение на АПИ и прехвърлянето на топката към Община Трявна, обаче, попарва всякакви надежди на кмета, че проблемът ще се реши скоро и подобно на героите в народната приказка, в този случай – неволята учи. Борислав Борисов „запретва ръкави“ и решава проблема сам, от добра съвест и свършвайки работата на тези над него.
Така, вместо да изчаква тромави административни процедури, проточващи се с месеци, кметът намира нужните материали за асфалтиране на пътя и запълва дупките с пари от бюджета на кметството. „За благото на плачковчани“ е единственият и достатъчен мотив на Борислав Борисов за постъпката му!
Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…
В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…
Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…
По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…
НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…
Leave a Comment