Над 220 000 българи – на път за националния празник. По предварителни данни близо 180 000 българи ще пътуват в страната, а 40 000 – в чужбина.
Засилен е трафикът на всички изходни точки на София. Така беше целият следобед, така ще е утре. Има полицейски патрули почти навсякъде, съобщава NOVA.
Припомняме, че има и нови правила за шофьорите, а пътните полицаи вече могат да свалят и регистрационните табели. От 21 януари до днес има над 650 свалени номера – 150 за каране без книжка, 260 за употреба на алкохол и 70 за употреба на дрога.
На път за националния празник. Начална спирка – София.
Преди да покорим града на болярите, трябва да покорим родните пътища. По пътя ни дебнат десетки невидими опасности. Първо – багажа в колата, които трябва да е обезопасен. Децата пък трябва да са в специално столче. Междувременно пътните патрули вече са по пътищата. Изходите на София са натоварени. По-сериозна тапа се очаква в районите с ремонти по магистрала „Хемус“.
Акцент на полицията е организацията на трафика. През уикенда обаче ще се следи за употреба на алкохол и дрога. Необходимо е да спазваме всички указания на пътните патрулите, както и ограниченията, където това е необходимо.
74-годишен мъж бе намерен мъртъв пред жилищен блок в кърджалийския квартал „Възрожденци“. Сигнал за инцидента…
На 05.06.2026 г. около 10:35 ч. в с. Ягода, на кръстовището на ул. „Ал. Стамболийски“…
На 7 юни 2026 г. около 19:55 ч. в Стара Загора, на ул. „Елица“, е…
Сериозен инцидент разтърси пернишкия квартал „Хумни дол“ вчера вечерта. Сигнал за скандал и физическа саморазправа…
Природна стихия причини тежък инцидент в Калоферския балкан. Около 30 крави и телета са загинали,…
Служители на Второ РУ – Стара Загора разследват случай на физическо насилие в града. Сигналът…
Leave a Comment