България

МОН: След всеки инцидент с дете, консултацията с медицинско лице е задължителна

След всеки инцидент с дете учителите ще бъдат задължени да го консултират с медицинско лице, независимо дали има конкретни оплаквания, това съобщи пресцентъра на МОН, за „Нова Вест“

Всички учители ще бъдат инструктирани за това какво да правят, ако има инцидент с дете в училище.

Повече психолози в училищата искат от образователното министерство. Повод за това е трагичният случай от преди дни, когато 11 -годишна ученичка беше ритната в корема от съученик и малко по-късно почина.

В момента само в половината от учебните заведения има експерти, които могат да работят с по-проблемни деца.

Всички учители ще минат на инструктаж за това какво да правят, ако има инцидент с дете в училище. Мерките бяха обсъдени от ресорното министерство и Сдружението на общините.

На срещата стана ясно, че има около 150 училища в страната, в които няма медици. А там където има, често са на нормиран работен ден, който не обхваща и двете смени.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Тяло на 52-годишна жена е открито в дере в „Елените“, разследват убийство

Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…

преди 11 часа
  • България

Военни колони ще се придвижват по републиканските пътища на 29 юни и 4 юли

В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…

преди 11 часа
  • България

ДКСБТ: Цените на едро на основни храни продължават да спадат

Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…

преди 12 часа
  • България

Демерджиев: Има достатъчно доказателства за обвинения по случая с незаконното строителство край Варна

По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…

преди 12 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна в понеделник

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…

преди 12 часа
  • България

Борисов: Спокоен съм за бъдещето на ГЕРБ заради новите кадри

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…

преди 12 часа