България

Задържаха мъж, опитал се да убие свой съселянин

По искане на Окръжна прокуратура – Ямбол съдът задържа под стража обвиняемия Дечо Д, който извършил опит за убийство на мъж

По искане на Окръжна прокуратура – Ямбол, съдът задържа под стража обвиняемия Дечо Д. от гр.Сливен. Той е обвинен за това, че на 18.02.2017г., в с.Ботево, обл.Ямбол, в частен дом, находящ се на ул.„Огоста” № 3, е направил опит умишлено да умъртвил другиго – Костадин К., от с.Ботево, обл.Ямбол, чрез нанасяне на удар с нож в областта на корема на пострадалия, като по независещи от волята му причини не са настъпили предвидените в закона и искани от дееца общественоопасни последици (пострадалият е бил приет за лечение в болница, като му е била оказана незабавна, животоспасяваща операция) – престъпление по чл.115 вр.чл.18, ал.1 от НК.

За извършеното престъпление е предвидено наказание „лишаване от свобода” от 10 до 20 години.
Според прокурора, налице е обосновавано предположение за това, че Дечо Д. е извършил престъплението, в което е обвинен. Наказанието предвидено в закона за това престъпление е изключително тежко, което е предпоставка обвиняемият да се укрие или да извърши ново престъпление ако не бъде задържан в ареста.

Съдът прие мотивите на прокурора и остави Дечо Д. в ареста.

Определението на Окръжен съд – Ямбол подлежи на обжалване пред Апелативен съд –Бургас.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Летни температури до 32 градуса и риск от гръмотевици във вторник

Нощта срещу вторник ще премине с разкъсване на облачността и предимно ясно време. В равнинните…

преди 44 минути
  • България

15-годишно момче загина при челен сблъсък край Тетевен

15-годишно момче загина при челен сблъсък на пътя между Галата и Български извор в района…

преди 14 часа
  • България

Четири града продължават битката за домакинство на Евровизия 2027

София, Варна, Бургас и Пловдив потвърдиха намерението си да участват в надпреварата за домакинство на…

преди 14 часа
  • България

Георги Кандев подаде оставка след разкрития за купен вот

Внезапната оставка на главния секретар на МВР Георги Кандев предизвика политическа реакция. От партия „Възраждане“…

преди 14 часа
  • България

26-годишният обвиняем за убийство край Сливен остава в ареста

Сливенският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния Б. С.…

преди 14 часа
  • България

НТУ с техническа актуализация на тол системата на 10 юни, възможни са затруднения с винетките

Националното тол управление съобщи, че на 10 юни, сряда, ще извърши техническа актуализация на електронната…

преди 15 часа