Бум на фирмени фалити през 2016 г. са регистрирали в Агенцията по вписванията. Само през миналата година два пъти повече дружества са обявили фалит спрямо кризисната 2008 г., а икономисти вече виждат спад в броя на заетите с около 20 хил. души, съобщава Би Ти Ви.
Според анализатори, много компании спират да функционират, но така и не обявяват несъстоятелност заради тежката процедура, а броят на работниците се намалява поетапно.
„Шокът при фалит на по-голямо предприятие е осезаем, защото много често по веригата изгърмяват други и малки и средни предприятия. В тези случаи е трудно възстановяването на местния пазар на труда”, посочва икономистът Явор Алексиев.
Според анализаторите, най-голям риск има за хората без квалификация. Прогнозират, че работните места, който ще се разкрият през 2017 г. ще бъдат за специалисти, а броят на трайно безработните ще продължи да расте.
Пореден случай на агресия разтърси Горна Оряховица. На 28 юни спор между деца прерасна в…
Ричард Величков, познат като „Мистър София 2018“ и бивш участник във „ВИП брадър“, отрече слуховете…
На автомагистрала „Струма“ 12-годишно момиче спаси майка си, след като автомобилът им продължил да се…
Българската народна банка ще получи дивидент от близо 3,7 млн. евро заради дългогодишното си акционерно…
Юли ще бъде динамичен, слънчев и на моменти екстремно горещ. Според прогнозата на главен асистент…
При пожар в жилищна сграда в Садово през нощта загина 52-годишен мъж, а двама възрастни…
Leave a Comment