Прокуратурата разследва тийнейджъри за кражба на кутия с дарения. На 17 февруари около 22.30 часа три момчета – на 15, 17 и 19 години се разхождали в центъра на Казанлък.
Районна прокуратура-Казанлък извършва разследване по образувано досъдебно производство за отнемане на чужда движима вещ от владението на другиго без неговото съгласие – престъпление по чл.194 ал.1 от Наказателния кодекс.
На 17 февруари 2017 г., около 22.30 ч., 15-годишният Б. Н. и двама негови познати – на 17 г. и на 19 г., се разхождали в центъра на гр. Казанлък.
До момента проверката е установила, че Б.Н. е извършил кражба от витрина на заведение за бързо хранене, като е дръпнал стъклена кутия с дарения от граждани, предназначени за лечението на болно дете, страдащо от тежко заболяване. В кутията била събрана сумата от 360 лева.
След кражбата тримата избягали в намираща се в близост градинка, където счупили кутията и прибрали монетите и банкнотите. В хода на разследването предстои да се установи дали и другите две лица са участвали в отнемането на парите. Активните действия по събиране на доказателства продължават. Срокът за разследване е двумесечен.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment