Почетен детски караул ще има пред паметника на Васил Левски в София. Той започва от днес и ще продължи до края на годината, пише „Труд“.
В него ще участват деца от клубовете „Млади възрожденци” от цялата страна, обясни организаторът на инициативата Васил Василев.
Тази година се навършват 144 години от обесването на Апостола на свободата и 180 г. от рождението му.
Това е и причината този брой на списание „Българска история” да е посветен изцяло на Левски, обясняват Иван Кънчев и Марио Мишев от изданието.
Левски е изпреварил времето си, но и обществото ни е било узряло, за да го приеме – иначе той бил останал като човек с налудничави идеи, посочват младите историци.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment