Гришо след победата: Тръпки ме побиваха, когато публиката крещеше

25

Най-добрият ни тенисист изгуби първия сет, но взе следващите два

Първа победа на Григор Димитров на „Garanti Koza Sofia Open“. Най-добрият ни тенисист успя да победи 203-сантиметровия поляк Йежи Янович с 4:6, 6:4, 7:5.

Гришо загуби първи сет, но взе следващите два и си осигури успеха. Следващият мач на българина е утре вечер. Полякът изигра мач на изключително високо ниво, а голямото напрежение от първия голям мач у дома повлияха на Григор.

Страхотната подкрепа от трибуните обаче измъкна Димитров в решителните моменти и след над 2 часа игра българинът вдигна победоносно ръце за радост на хилядите в „Арена Армеец“.

Мачът между българина и поляка определено не бе за хора със слаби нерви, а Гришо трябваше да мине през много тежки моменти, за да стигне до сладката победа. Така световният №13 си осигури място на четвъртфиналите, съобщава Gong.bg

„Доволен съм от себе си, че успях да спечеля мача. Щастлив съм с победата”, сподели Григор Димитров след края на мача. „Тръпки ме побиваха, когато публиката крещеше. Това беше един от най-приятните ми мачове”, сподели той.

Следващият съперник на Димитров ще е добрият му познайник Виктор Троицки. Двубоят е в петък вечерта.