България

Времето днес продължава да бъде студено и дъждовно

През следващото денонощие ще се задържи предимно облачно. Ще има превалявания: в Северна България от сняг, в Южна – предимно от дъжд и мокър сняг.

На отделни места в североизточните райони ще има условия и за леден дъжд. В Югозападна България ще е почти без валеж. Ще духа слаб, в източните райони – умерен североизточен вятър и с него ще продължи да нахлува студен въздух. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, максималните ще са от минус 2-3° на места в Северна България, до 7-8° в крайните югозападни райони.

Атмосферното налягане ще продължи да се повишава и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.

Над планините ще бъде предимно облачно и мъгливо. Ще превалява сняг. Почти без валежи и с временни разкъсвания на облачността ще е над масивите от Югозападна България. Ще духа до умерен източен, по-най-високите върхове – юг-югоизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 1°, на 2000 метра – около минус 3°.

Над Черноморието ще бъде предимно облачно, на места със слаби превалявания от дъжд и мокър сняг. В северните райони ще има условия за образуване на поледици. Ще духа умерен и временно силен север-североизточен вятър. Максималните температури ще са от 2° до 5°. Температурата на морската вода е около 4°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

Източник: meteo.bg

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Булгаргаз предлага поевтиняване на природния газ с около 1% през август

„Булгаргаз“ внесе предложение до Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) за намаление на цената…

преди 2 часа
  • България

Едра градушка с размерите на яйце удари село Плетена в Благоевградско

Необичайно мощна и едра градушка с размери, сравними с яйце, връхлетя село Плетена в област…

преди 3 часа
  • България

Майка и дъщеря пострадаха при взрив на газова бутилка в пловдивския квартал „Тракия“

Майка и дъщеря пострадаха при взрив на газова бутилка в жилищен блок в пловдивския квартал…

преди 5 часа
  • България

Бури, градушки и захлаждане обхващат България утре

Утре България ще бъде засегната от купесто-дъждовна облачност, краткотрайни, но интензивни валежи, гръмотевични бури и…

преди 6 часа
  • България

11-годишно момче се удави в река, въпреки предупрежденията за къпане

Студен шок предизвика поредната трагедия във водите на българска река. Според свидетелски показания две момчета…

преди 6 часа
  • България

Полицията провери над 15 000 коли за денонощие, установи 33-ма шофьори с алкохол и двама с наркотици

Специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата отчете сериозни резултати…

преди 7 часа